Щит обліку ввідний

Призначення

Щити обліку призначені для прийому і обліку активної і реактивної електроенергії напругою 380 В трифазного і 230 В однофазного змінного струму частоти 50 Гц у системах з глухозаземленою нейтраллю, а також для захисту лінії, що відходить при перевантаженнях і струмах короткого замикання. У щитах на вводі може встановлюватися перекидний рубильник для забезпечення живлення від двох незалежних джерел. Для захисту від струмів к.з. на вводі встановлюються запобіжники.

Структура умовного позначення

Додатково в замовленні вказати: тип лічильника; клас точності; кількість і номінальні струми відхідних груп; обмежувач напруги.

Технічні характеристики

 • Номінальна напруга змінного струму 380 В, 50 Гц.
 • Номінальний струм - до 400 А.
 • Висота над рівнем моря до 2000 м.
 • Кліматичне виконання і категорія розміщення по ГОСТ 15150-69 і ГОСТ 15543.1-89. Ступінь захисту оболонки при закритих дверях - IP21, IP54 по ГОСТ 14254-96.
 • Температура робочої експлуатації від -40 °С до +40 °С.
 • Навколишнє середовище - не вибухонебезпечне, без вмісту струмопровідного пилу, агресивних газів і пари в концентраціях, що руйнують метал і ізоляцію.
 • Особливі умови експлуатації - за погодженням із замовником.
 • Група умов експлуатації в частині впливів механічних факторів зовнішнього середовища - М2 за ГОСТ 17516.1-90.
 • Робоче положення - вертикальне. Допускається відхилення від робочого положення не більше 5°.

Конструкція

Пристрої виготовляються у підлоговому виконанні. Складаються з оболонки каркасної конструкції, з боків і зверху закритої знімними пластинами. Двері замикаються замками.

Щити виготовляються у навісному виконанні і складаються з оболонки безкаркасної конструкції. На кришці і дні оболонки передбачені знімні люки. Всередину оболонки встановлюється монтажна панель (рама) з комплектним обладнанням. У щитах зі ступенем захисту оболонки IP54 двері, нижній і верхній знімний люк ущільнені гумовим шнуром. Конструкція оболонки забезпечує введення і виведення ввідних і вивідних ліній, що відходять як зверху, так і знизу в будь-якій комбінації. Двері замикаються на замок. Для безпечної встановлення і заміни лічильника встановлений рубильник, при відключенні якого відбувається одночасне зняття напруги з усіх фаз. На вимогу замовника на вводах пристрою можуть бути встановлені обмежувачі перенапруги.

Монтаж щитів універсальний і здійснюється як за допомогою кріпильних кронштейнів так і за допомогою анкерів, що кріпляться через отвори в задній стінці.

Формулювання замовлення

При замовленні ящиків і в документації інших виробів необхідно вказати:

 1. Типовиконання ящика відповідно до структури умовної позначки;
  • Номінальна напруга (В);
  • Номінальний струм ящика (А);
  • Номінальний струм і клас точності трансформаторів струму. Якщо в замовленні не зазначена номінальна сила струму трансформаторів, то ящик комплектується трансформаторами струму по номінальному струму ящиків;
  • Тип рубильника: розривний (один ввід), перекидний (два виводи);
  • Номінальну силу струму плавких вставок запобіжників;
 2. Кількість і місце установки сальникових вводів для ящиків зі ступенем захисту IP54. Якщо в замовленні не обговорені кількість і місце установки сальникових вводів, то ящик поставляється без них;
 3. При наявності розподілу необхідно вказати кількість і номінальні струми теплових розчеплювачів вихідних автоматичних вимикачів або кількість і номінальні сили струмів плавких вставок запобіжників на лініях, що відходять;
 4. Особливі вимоги.