Рентабельність виробництва і переробки м'яса

Завдання

Ринок переробки м’яса в Україні зростає, що робить його привабливою сферою підприємництва. Для успішної роботи в умовах високої конкуренції компанії повинні використовувати всі можливості для підвищення рентабельності.

Ціни на енергію будуть щорічно збільшуватися, за прогнозом - не менше ніж на 15%, поточні витрати на енергію становлять 4% від обороту компанії. Тому необхідно прийняти рішення про енергоаудит підприємства, з метою проаналізувати витрати на енергію і визначити потенціал енергозбереження.

Рішення

Після проведеного енергоаудиту та аналізу технічних можливостей виявляються основні заходи щодо підвищення енергоефективності, яким необхідно приділити першочергову увагу.

Приклади:

 • Підвищення продуктивності роботи котла, що знаходиться в експлуатації більше 15 років, з 60% до 95% шляхом проведення реконструкції або його заміни.
 • Ізоляція теплового трубопроводу і установка регулювальних клапанів з метою скорочення теплових втрат і уникнення перегріву поверхонь.
 • Застосування системи повторного використання і економічного споживання води дозволить скоротити витрату гарячої і холодної води на 50%.
 • Встановлення системи автоматичного контролю вентиляції дозволить знизити споживання енергії та потреба в опаленні/охолодженні на 50%.
 • Використання системи випарного охолодження для зберігання туш як альтернативи холодильнику.
 • Заміна камер з електричним підігрівом на парові.
 • Оптимізація системи подачі повітря за допомогою установки ефективних гвинтових компресорів знизить тиск в системі і усуне витоки, що заощадить близько 10% електроенергії.
 • Використання надлишкового тепла від охолоджуючого компресора для підігріву води.
 • Комбінування виробництва тепла і холоду шляхом використання абсорбційних технологій для скорочення споживання теплової енергії до 34% і електричної, споживаної холодильними установками, до 80% в порівнянні зі стандартними технологічними процесами.
 • Заміна механічного обладнання на нове для підвищення технічних характеристик двигуна дозволить скоротити енергоспоживання до 15%.
 • Оптимізація системи освітлення.
 • Застосування щитового обладнання на сучасній елементній базі.
 • Використання пристроїв автоматичної компенсації реактивної енергії.
 • Установка систем резервного електроживлення на відповідальних ділянках.
 • Застосування в системах вентиляції (а також водопостачання та водовідведення), технологічному процесі виробництва продукції частотно-регульовних приводів.

Ключові технічні рішення підвищення енергоефективності

 1. Модернізація котельні.
 2. Оптимізація системи охолодження.
 3. Повторне використання води.
 4. Ефективна система вентиляції і видалення вологи.
 5. Модернізація системи обігріву котла.
 6. Поліпшення вентиляції.
  Застосування частотно-регульовних приводів Lenze забезпечує реальну економію електроенергії як в системах вентиляції, так і в системах водопостачання плюс в системах відводу каналізаційних стоків.
  На базі Lenze створені продукти, рішення, системи для механічних та електронних приводів, а також закінчені системи автоматизації. Перетворювачі частоти Lenze працюють з двигунами потужністю від 0,25 до 500 кВт.
 7. Додаткові рекомендації щодо зниження витрат на електроенергію.

Компенсація реактивної потужності зменшує фінансові витрати на електроенергію, тим самим збільшуючи чистий дохід підприємства, а також дозволяє зробити продукцію більш конкурентною шляхом впровадження енергоощадного обладнання.

Використання компенсації реактивної потужності - недороге, сучасне, швидкоокупне рішення удосконалення технологічного процесу на виробництві.

Джерела безперебійного живлення, дизель-генератори електроенергії - їх встановлення дозволить уникнути розриву технологічного процесу, запобіжить збитки підприємства в разі непередбаченого, аварійного відключення електричної енергії на вашому виробництві.

Використання сучасних асинхронних електродвигунів WEG - їх встановлення і подальша експлуатація дозволить скоротити витрати на ремонт і обслуговування, мінімізує ризики збоїв і відмов на технологічних лініях підприємства.

WEG готовий запропонувати багатий і максимально повний асортимент електродвигунів, особливо для тих випадків, коли мова йде про вибір двигуна в спеціальному виконанні.

Вирішили підвищити рентабельність? Звертайтеся до нас!