Рентабельність молокозаводу
Завдання
Оптимізація витрат на енергоспоживання: електроенергію і теплоенергію, шляхом застосування ефективних енергоощадних рішень і технологій.
Великий попит на молочну продукцію в Україні з щорічним приростом ринку робить його привабливою сферою підприємництва. Для успішної роботи при такій високій конкуренції компанії повинні використовувати всі можливості для підвищення рентабельності.
Тому необхідно прийняти рішення про енергоаудит підприємства, з метою проаналізувати витрати на енергію і визначити потенціал енергозбереження.
Рішення
Запропоновані рішення є недорогими заходами, які можуть привести до скорочення абсолютних витрат на енергію і зниження питомого енергоспоживання на одиницю продукції.
Приклади:
- Підвищення продуктивності роботи котла, що знаходиться в експлуатації більше 24 років, з 60% до 95% шляхом проведення реконструкції або його заміни.
- Поліпшення ізоляції станції безрозбірного миття (CIP), що містить насичений сольовий розчин, дозволить скоротити споживання енергії на 80%.
- Оптимізація системи стисненого повітря шляхом установки ефективного гвинтового компресора, зниження тиску в системі і запобігання витоку повітря приведуть до скорочення витрат електроенергії приблизно на 15%.
- Накопичення холоду в льодосховищі в нічний час при використанні нічного тарифу на електрику дозволить підвищити ефективність компресорів і заощадити 30–40% витрат на енергію.
- Заміна радіаторного опалення теплообмінником і повторне використання конденсату скоротить витрату природного газу на 25–30%.
- Використання надлишкового тепла від холодильних або повітряних компресорів для часткового покриття гарячого водопостачання за рахунок використання залишкового тепла.
- Поліпшення роботи теплообмінників в пастеризаційному процесі досягається шляхом підігріву сирого молока за рахунок теплообміну з гарячим обробленим молоком.
- Встановлення сенсорів вимірювання густини молока для скорочення споживання гарячої води на його очищення.
- Поліпшення ізоляції паропроводу і труб гарячого водопостачання, ємностей для зберігання сировини і мийних установок сприяє скороченню витрат на тепло.
- Збір надлишкової пари під час стерилізації ємностей і скляної тари для повторного використання.
- Заміна механічного обладнання на нове для підвищення технічних характеристик двигуна дозволить скоротити енергоспоживання до 15%.
- Оптимізація системи освітлення.
- Застосування щитового обладнання на сучасній елементній базі.
- Використання пристроїв автоматичної компенсації реактивної енергії.
- Встановлення систем резервного електроживлення на відповідальних ділянках.
- Застосування в системах вентиляції (а також водопостачання та водовідведення) частотно-регульовних приводів.
Ключові технічні рішення підвищення енергоефективності:
- Модернізація парового котла і системи постачання пари
- Оптимізація роботи системи стиснення повітря
- Установка вдосконаленого теплообмінника для процесу пастеризації
- Установка системи безрозбірного миття
- Модернізація мийної машини
- Оптимізація системи охолодження
- Поліпшення вентиляції
Застосування частотно-регульовних приводів Lenze забезпечує реальну економію електроенергії як в системах вентиляції, так і в системах водопостачання плюс в системах відводу каналізаційних стоків.
На базі Lenze створені продукти, рішення, системи для механічних та електронних приводів, а також закінчені системи автоматизації. Перетворювачі частоти Lenze працюють з двигунами потужністю від 0,25 до 500кВт. - Додаткові рекомендації щодо зниження витрат на електроенергію
Компенсація реактивної потужності зменшує фінансові витрати на електроенергію, тим самим збільшуючи чистий дохід підприємства, а також дозволяє зробити продукцію більш конкурентною шляхом впровадження енергозберігаюче обладнання.
Використання компенсації реактивної потужності - недороге, сучасне, швидкоокупне рішення удосконалення технологічного процесу на виробництві.
Джерела безперебійного живлення, дизель-генератори електроенергії - їх встановлення дозволить уникнути розриву технологічного процесу та запобігти збиткам підприємства в разі непередбаченого, аварійного відключення електричної енергії на вашому виробництві.
Використання сучасних асинхронних електродвигунів WEG - їх установка і подальша експлуатація дозволить скоротити витрати на ремонт і обслуговування, мінімізує ризики збоїв і відмов на технологічних лініях підприємства.
WEG готовий запропонувати багатий і максимально повний асортимент електродвигунів, особливо для тих випадків, коли мова йде про вибір двигуна в спеціальному виконанні.
Вирішили підвищити рентабельність? Звертайтеся до нас!