Рентабельність молокозаводу

Завдання

Оптимізація витрат на енергоспоживання: електроенергію і теплоенергію, шляхом застосування ефективних енергоощадних рішень і технологій.

Великий попит на молочну продукцію в Україні з щорічним приростом ринку робить його привабливою сферою підприємництва. Для успішної роботи при такій високій конкуренції компанії повинні використовувати всі можливості для підвищення рентабельності.

Тому необхідно прийняти рішення про енергоаудит підприємства, з метою проаналізувати витрати на енергію і визначити потенціал енергозбереження.

Рішення

Запропоновані рішення є недорогими заходами, які можуть привести до скорочення абсолютних витрат на енергію і зниження питомого енергоспоживання на одиницю продукції.

Приклади:

 • Підвищення продуктивності роботи котла, що знаходиться в експлуатації більше 24 років, з 60% до 95% шляхом проведення реконструкції або його заміни.
 • Поліпшення ізоляції станції безрозбірного миття (CIP), що містить насичений сольовий розчин, дозволить скоротити споживання енергії на 80%.
 • Оптимізація системи стисненого повітря шляхом установки ефективного гвинтового компресора, зниження тиску в системі і запобігання витоку повітря приведуть до скорочення витрат електроенергії приблизно на 15%.
 • Накопичення холоду в льодосховищі в нічний час при використанні нічного тарифу на електрику дозволить підвищити ефективність компресорів і заощадити 30–40% витрат на енергію.
 • Заміна радіаторного опалення теплообмінником і повторне використання конденсату скоротить витрату природного газу на 25–30%.
 • Використання надлишкового тепла від холодильних або повітряних компресорів для часткового покриття гарячого водопостачання за рахунок використання залишкового тепла.
 • Поліпшення роботи теплообмінників в пастеризаційному процесі досягається шляхом підігріву сирого молока за рахунок теплообміну з гарячим обробленим молоком.
 • Встановлення сенсорів вимірювання густини молока для скорочення споживання гарячої води на його очищення.
 • Поліпшення ізоляції паропроводу і труб гарячого водопостачання, ємностей для зберігання сировини і мийних установок сприяє скороченню витрат на тепло.
 • Збір надлишкової пари під час стерилізації ємностей і скляної тари для повторного використання.
 • Заміна механічного обладнання на нове для підвищення технічних характеристик двигуна дозволить скоротити енергоспоживання до 15%.
 • Оптимізація системи освітлення.
 • Застосування щитового обладнання на сучасній елементній базі.
 • Використання пристроїв автоматичної компенсації реактивної енергії.
 • Встановлення систем резервного електроживлення на відповідальних ділянках.
 • Застосування в системах вентиляції (а також водопостачання та водовідведення) частотно-регульовних приводів.

Ключові технічні рішення підвищення енергоефективності:

 1. Модернізація парового котла і системи постачання пари
 2. Оптимізація роботи системи стиснення повітря
 3. Установка вдосконаленого теплообмінника для процесу пастеризації
 4. Установка системи безрозбірного миття
 5. Модернізація мийної машини
 6. Оптимізація системи охолодження
 7. Поліпшення вентиляції
  Застосування частотно-регульовних приводів Lenze забезпечує реальну економію електроенергії як в системах вентиляції, так і в системах водопостачання плюс в системах відводу каналізаційних стоків.
  На базі Lenze створені продукти, рішення, системи для механічних та електронних приводів, а також закінчені системи автоматизації. Перетворювачі частоти Lenze працюють з двигунами потужністю від 0,25 до 500кВт.
 8. Додаткові рекомендації щодо зниження витрат на електроенергію

Компенсація реактивної потужності зменшує фінансові витрати на електроенергію, тим самим збільшуючи чистий дохід підприємства, а також дозволяє зробити продукцію більш конкурентною шляхом впровадження енергозберігаюче обладнання.

Використання компенсації реактивної потужності - недороге, сучасне, швидкоокупне рішення удосконалення технологічного процесу на виробництві.

Джерела безперебійного живлення, дизель-генератори електроенергії - їх встановлення дозволить уникнути розриву технологічного процесу та запобігти збиткам підприємства в разі непередбаченого, аварійного відключення електричної енергії на вашому виробництві.

Використання сучасних асинхронних електродвигунів WEG - їх установка і подальша експлуатація дозволить скоротити витрати на ремонт і обслуговування, мінімізує ризики збоїв і відмов на технологічних лініях підприємства.

WEG готовий запропонувати багатий і максимально повний асортимент електродвигунів, особливо для тих випадків, коли мова йде про вибір двигуна в спеціальному виконанні.

Вирішили підвищити рентабельність? Звертайтеся до нас!