Доцільність використання частотних перетворювачів Yaskawa

02.02.2016

У результаті багатьох спроб вирішити проблеми з надійністю та довговічністю в експлуатації промислового електрообладнання виник такий прилад, як перетворювач частоти, яких зміг це забезпечити. Завдяки тому, що він мав оптимальний набір функцій, забезпечував можливість плавного запуску електродвигунів, дозволяв здійснювати безперервну регулювання швидкості, він був ще і більш надійним, в порівнянні з «механічними» аналогами.

Компанія Yaskawa встигла домогтися вельми відчутних результатів по виготовленню частотних перетворювачів, а також пристроїв, призначених для плавного пуску асинхронних двигунів.

Щоб зрозуміти, для яких цілей можна використовувати частотні перетворювачі, слід розглянути детальніше їх пряме призначення.

Використання частотних перетворювачів в насосах.

Використання даного приладу в робочій схемі насоса, дає суттєву економію. Цей показник набагато відчутніше, навіть у порівнянні зі способом регулювання потужності заслінкою в трубі. Така економія дозволяє добитися окупності частотного перетворювача за дуже короткий термін. У такий спосіб вирішується проблема виникнення гідравлічних ударів, так як при роботі частотного перетворювача запуск і зупинка насосної апаратури відбувається дуже плавно. Багато сучасні перетворювачі обладнані такою системою управління, яка дозволяє керувати цілою групою насосів. У підсумку, можна легко «побудувати» насосну станцію без установки додаткового контролера.

Частотні перетворювачі для промислових вентиляторах.

Економія електроенергії при використанні перетворювача в вентиляторах навіть більше ніж в насосах, бо за забезпечення прямого запуску важких вентиляторів використовуються двигуни великої потужності. Закладаючи перетворювач на стадії проекту нової установки можна домогтися того, що відпаде необхідність використовувати потужний і дорогий приводний двигун. Використовувати частотний перетворювач вигідно і при проведенні модернізації існуючої техніки. Непогана економія вийти за рахунок зниження втрат при холостому ході агрегату. Використання перетворювачів у транспортувальній техніці, призводить до збільшення термінів роботи механізму, його ресурс і мінімізація ударних навантажень в момент запуску.

https://yaskawa.kiev.ua/products/inverters.html